Дитячі ЗМІ

 
 

Дитячі ЗМІ

Дитячі програми та програми для дітейКабельні канали:
"Воля-кабель"
7 ДЕТСКИХ КАНАЛОВ
Знание, Детский Мир, Jetix, Cartoon Network, Nickelodeon, Теленяня, Baby TV

Дитячі ТВ студії:
Адрес центрального офиса Ассоциации Детского Телевидения "Симба":
02121, г. Киев, ул. Декабристов, 6-а
район метро Харьковская
здание логопедического детского сада №250
Контактные телефоны:
тел./факс 8 (044) 560-09-42
моб: 8 096 3511135
http://www.simba.kiev.ua/index.shtml


Казочка Діда Панаса - http://www.youtube.com/watch?v=MxDQcUTUwcM

Маленькі радощі дорослого ТБ
Лише кілька телекомпаній створюють власні програми для дітей та юнацтва

Нині знайти в сітці вітчизняних телеканалів справді якісну й хорошу передачу для дітей є неабиякою проблемою. А батьки, які виховані на цінностях "Катрусиного кінозалу" чи "Вечірньої казки" можуть лише згадувати "ті часи". Ймовірно, тому дітям нічого не залишається, як споживати "продукт для дорослих". Утім, попри всі політично-економічні негаразди в Україні таки є телеканали, які демонструють не лише чудові мультфільми, а й створюють професійні передачі для маленьких глядачів. Серед них, зокрема, Перший національний, "Україна" та "Київ".

Нині вже відомий факт, що вітчизняне телебачення спрямоване у бік політично-розважально-серіального ширвжитку. Але заручниками такої телеполітики стають не лише дорослі (вони до цього вже звикли), а й діти. Адже програм для маленьких глядачів в українському ефірі надзвичайно мало. Щоб переконатися в цьому, достатньо переглянути програму на тиждень. Утім, ситуація у нас не така вже катастрофічна: в Україні таки є телекомпанії, які спроможні сіяти розумне, добре й вічне в серцях та душах маленьких українців.


Лідером серед таких каналів є Перший національний. Чільне місце серед його передач посідає вітчизняний мультсеріал “Легенди України”, який в доступній для дітей формі розповідає про історію нашої держави, та програма “Індиго”. Вона присвячена генерації дітей із надрозвиненими здібностями. Як стверджують автори, пізнавально-розважальний тележурнал “Індиго” покликаний морально підтримати маленьких унікумів, розповісти про них іншим, стати цікавим другом підлітків, з яким можна навчатися, розвиватися й відпочивати. Загалом дитячий блок Першого національного становить понад годину. У новому сезоні з’явилося також кілька нових програм. Юні глядачі можуть побачити їх у блоці “Доки батьки ще сплять”. До уваги маленьких українців також “Крок до зірок”, мультфільми, трансляція різноманітних дитячих конкурсів (наприклад, дитячого Євробачення). У будні підлітки можуть подивитися програму “Пазли”. Це ток-шоу, де учасники обговорюватимуть різноманітні теми, близькі юному глядачеві.

Обирати з того, що є

Решта вітчизняних каналів також роблять передачі для дітей, але в дещо обмеженому варіанті. Наприклад, у будні канал ТЕТ показує мультики та мультсеріали. Діти можуть переглянути також кращі випуски улюбленого ще їхніми батьками “Єралашу”, а ввечері подивитися обов’язковий “Вечірній мультик”. Демонстрацією мультфільмів заповнюють ефір у “дитячий час” й інші канали. Такі, як СТБ та “1+1”. Хоча “плюси” у вихідні розважають юних глядачів ще й дитячими фільмами та серіалами. “Новий”, крім традиційних мультфільмів, додав дитячі телесеріали та програму “Живчик-старти!”, котра нагадує дорослий варіант “Ігор патріотів”. А ось на Тонісі навіть мультики знайти складно. Хоча на цьому телеканалі демонструють непоганий дитячий серіал “Ніс королеви”. Втім, виробництва не України, а Великобританії. Загальнонаціональний “Інтер” також вирішив йти шляхом найменшого супротиву й демонструє російську передачу для сімейного перегляду “Доки всі вдома”.

“Київ” не відстає від “України”

Окрім Першого національного, лише кілька каналів мають в сітці мовлення програми для дітей власного виробництва. До того ж хорошої якості. Серед них, зокрема, виділяються телекомпанії “Україна” та муніципальний “Київ”. ТРК “Україна” може беззаперечно пишатися “Срібним апельсином”, який вдало балансує на межі розваги та пізнавальних сюжетів. Серед переваг програми — чудовий дизайн студії, витриманий у тематичних кольорах передачі, конкурси, веселі практичні поради та цікаві й корисні рубрики, зроблені з гумором та смаком. Телеканал “Київ” також відомий своїми дитячими програмами. Нещодавно на ньому запустили програму “Мульти-буки”. Її мета — популяризація серед дітей молодшого та шкільного віку, а також їхніх батьків нової української дитячої літератури. “Мульти-буки” розповідають про те, які цікаві твори дітки зможуть прочитати. Для маленьких глядачів її автор — відомий український диктор Анатолій Васянович — влаштовує зустрічі з авторами книжок та представниками видавництв, які беруть на себе сміливість випускати в Україні дитячу літературу. Після спілкування з гостями транслюють мультиплікаційні фільми. Таким чином “Мульти-буки” виконує одразу 2 важливі задачі: руйнує традицію, що нібито в Україні не існує літератури для дітей, й виховує повагу до книжки в маленьких громадян України.

Діти чекають на казку

Аналіз сітки дитячого мовлення на вітчизняному телепросторі змушує замислитися: яким чином і на чому можна виховати нове покоління, котре нині змушене “ковтати” з блакитного екрану продукт, який майже завжди розрахований на дорослого глядача. У 2007—2008 роках, за інформацією Міністерства культури і туризму України, на широкий екран не вийшло жодної стрічки для дітей (із індексом “ДА” (дитяча аудиторія)). Проте не все так погано. Адже в Україні — всупереч усьому — створюють якісні теле- і радіопрограми для дітей та юнацтва. У серпні цього року у Феодосії відбувся 12 Міжнародний фестиваль фільмів, теле- і радіопрограм для дітей та юнацтва “Золоте курча”. У ньому брали участь 50 телевізійних робіт, 12 радіопрограм, 6 анімаційних фільмів та 4 телефільми різних телекомпаній із України, Росії та Молдови. Хочеться лише сподіватися, що ці фільми та програми не кануть в Лету і глядач зможе-таки їх переглянути.


Создан 09 окт 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником